info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflamak için kesin çözüm

ZAYIFLAMANIN KESİN KURALI

Zayıflamak isteyenler her hafta başı değişik bir diyete başvururken aslında yapacakları birkaç adımla daha hızlı zayıflayabileceklerini göz ardı etmektedirler. Zayıflamak için kesin çözüm beslenme alışkanlıklarımızı kökten değiştirmek ve bu değişikliği bir düzene sokmaktır. Gece yeme krizlerini engellemek, aşırı şekerli ve yağlı gıdalardan uzak durmak ve tuz tüketimini en az seviyeye indirmek de zayıflama çözümlerindendir. Susamasanız dahi su tüketimine de önem vermek gerekmektedir. Bununla birlikte günde 1 adet sade soda, 2 fincan şekersiz kahve ve 1-2 fincan da yeşil çay tüketmek, gün içinde metabolizma çalışmasına yardımcı olur ve yağ yakma için de oldukça faydalıdır.

Zayıflamanın altın kurallarından biri de öğünleri çoğaltmak ve miktarları azaltmaktır. Vücudun yemek yiyerek de çalıştığını düşünecek olursanız, öğün atlamanın yanlış bir hareket olduğunu da anlamış olursunuz. Zayıflamak için kesin çözüm 3 ana 3 de ara öğünü sağlıklı yiyeceklerle uygulamaktır. Ana öğünlerde mutlaka bolca protein almalı, ara öğünlerde de çiğ sebze ve kuruyemiş ile yulaf ağırlıklı besinlere yönelmelidir. Bu sayede vücut tok olduğunu hisseder, siz de zararlı yiyeceklerden uzak durmuş olursunuz. Rafine ve işlenmiş gıdalar genellikle hazır ve fast food ürünlerdir. Bu ürünlerin içerdiği tuz oranları denizdeki tuz seviyesi kadar yüksektir. Tuz tüketimi de vücutta ödem yapar. Yeterince su içme alışkanlığınız yoksa bu ödemi atmak oldukça zordur.

Zayıflamak isteyenlerin uygulaması gereken beslenme programı ne yazık ki tek başına yeterli olmamaktadır. Zayıflamak için kesin çözüm hareket etmek ve spor yapmaya çalışmaktır. Günde en az 30 dakika tempolu yürüyüş yapmayan bir kişi istediği kadar yediklerinden kıssın yine de etkili bir çözüme ulaşamaz. Ter atmadan başarıya ulaşmak kilo vermek isteyen bir kişi için oldukça zordur. Yaş ve fiziğe uygun olarak her türlü hareket yapılabilir, sosyal hayatta hatta ofisinizde bile daha fazla hareket ederek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Zayıflamak için gün boyu alacağınız su miktarı da önemlidir. Her gün en az 2 litre su içmeniz gerekmektedir. Çay kahve tüketimi bu gruba girmez. Bitki çayları ise, dozunda içilirse faydalıdır.

 

Etiketler:
evde ek iş