info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflamak için ne içmeliyim?

ZAYIFLAMA SÜRECİNDE İÇİLMESİ GEREKENLER

Zayıflamak isteyen çoğu insan sadece meyve sularına yüklenir ve yeniden kilo aldıklarını gördüklerinde de şaşırırlar. Meyve suları, özellikle de marketlerde satılan kutu ve şişelerdeki meyve suları şeker depolarından başka bir şey değildir. Organik olan bir iki isim dışında çoğu meyve suyu ne kahvaltıda ne öğle yemeğinde ne de akşam yemeğinde tüketilmelidir. Meyve suyu içme ihtiyacı hisseden bir kişi taze meyve alıp kendileri sıkmalıdır. Zayıflamak için ne içmeliyim diye soran bir kişi sıkacağı meyvenin de şeker oranı ve kalorisine dikkat etmelidir. Greyfurt bu meyveler arasında en sağlıklı olanlardandır. İçeriğindeki bileşenler hem sindirimi kolaylaştırır hem de yağ yakmaya yardımcı olur.

Kilo vermek isteyenler öncelikle yağ kitle endeksini öğrenmeli ve tüketecekleri sıvıları buna göre seçmelidirler. Zayıflamak için ne içmeliyim diye merak edenler öncelikle şeker oranı düşük besin maddelerini tüketmelidirler. Bitki çayları zayıflamak isteyenlerin kurtarıcısıdır. Yeşil çay ve mate son derece yararlı bitki çaylarıdır ve kilo verme döneminde vücuttaki fazla ödemi atmaya yardımcı olmaktadırlar. Elbette bitki çayı içiyorum nasılsa zayıflarım diye çayın içine şeker atılmamalıdır. Bu çaylar ya bir çay kaşığı balla ya da tarçın çubuğu ile tatlandırılmalıdırlar. Zencefil çayı da yağ yakmada yardımcı olan ve metabolizmayı hızlandırarak kilo vermek isteyenlere destek olan bir çay çeşididir. Bu çayların içine iki üç adet tane karabiber de ekleyebilirsiniz.

Zayıflamak isteyen kişilere içecekleri konusunda dikkat etmeleri gerektiği hatırlatılmalıdır. Lifli meyvelerin posası bağırsak çalıştırıcı özelliğe sahiptir ve son derece faydalıdır. Ancak bazı şeker içeren meyveler yüzünden bu besinleri tüketmek belli oranlarda fayda sağlamaktadır. Bunun haricinde yağsız yoğurtla yapılan bir bardak ayran da diyet dönemlerinde oldukça faydalıdır. Ayran hem kalsiyum deposudur hem de zayıflamak için ne içmeliyim diyen bir kişiyi tok tutucu özelliğe sahiptir. Son zamanlarda kefir de diyet listelerinin vazgeçilmez ürünlerinden biri haline gelmiştir. Bu içecek de yine sade olarak tüketilmeli, marketlerde satılan şekerli kefirler mümkün mertebe daha az tercih edilmelidir. Buna ek olarak sade su mutlaka tüketilmelidir.

Etiketler:
evde ek iş