info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflamak isterken Kandırılmayın!

Zayıflamak isterken kandırılmayın hızlı kilo vererek zayıflamak bir çok insanın hayali özellikle bu konularda takıntılı olan ise kadınlar. Ancak bazı insanlar kilolarını takıntı yapan kişilere yalan söyleyerek ceplerindeki para ve içlerinde barındırdıkları umutlara göz dikiyorlar. Zaten kiloları ile başı dertte olan bu kişiler hızlı kilo verme vaatlerine karşı tepkisiz kalmayarak duygularını, sağlıklarını ve paralarını kaptırıyorlar.

Zayıflamak isterken Kandırılmayın!

Bu tarz zayıflamak isterken kandırılanlara en çok söylenen yalanları araştırarak sizleri aydınlatarak asla yapmamanız gerekenleri anlatmak istedik. Fazla kilolardan hızlı bir şekilde kurtulmanın en etkili sağlıklı yolu diyetisyen kontrolünde zayıflamak olduğunu defalarca belirttik. Dünya sağlık örgütü WHO tarafından bile açıklanmış sağlıklı kilo verme yöntemidir.

Peki bu bilim adamları insan sağlığı konusunda yaptıkları bunca araştırma ile yanılıyor olma ihtimalleri mümkün müdür. Kontrolsüz yapılan her iş her zaman başarısızlık ve kötü sonuçlar doğurur. Kilo verme sürecide aynen böyledir. Bir ayda en fazla verilecek kilo kişinin metabolizması ve yaşam tarzına göre 5 kg civarıdır. Hal böyleyken haftada 5 kilo vermek nasıl mümkün olmaktadır. Bugün böyle bir şey mümkün olsa idi üniversitelerin ilgili bölümleri teker teker kapatılır o yöntemle insanlar ideal kilolarına getirilirdi. Bu tarz yalanlar ile sizi kandıran kişiler insan sağlığını ucuz bir mal gibi gören sağlık tüccarlarıdır. Bu kişilere asla itimat etmeden sağlıklı ve etkili kilo vermenin tek yolunun diyetisyen tarafından size özel hazırlanmış bir liste olduğunu asla unutmayın.

Yalan 1 : Bir ayda 30 kg verin!

Bu vaadi veren kişi ister bir diyetisyen olsun ister bir uzman veya bir ürün satıcısı asla itibar göstermeyin. Size ayda 30 kilo vereceğinizi söyleyen kişi kesinlikle yalan söyleyen biridir. Keşke bir ürün yada bir liste olsa da siz fazla kilolarınızdan bir ayda hızlı bir şekilde kurtulsanız. Fakat hiç bir şey size ayda 30 kilo asla verdirtemez.

Kontrolsüz ve hızlı bir zayıflama size sağlıktan ziyade ciddi hastalıklar dan başka bir şey getirmez. Karaciğer yağlanması, halsizlik, kas kaybı, yoğun saç dökülmesine bağlı kellik, hafıza kayıpları gibi sağlığınızı ciddi anlamda yok edecek durumlar oluşturur.

Yalan 2 : Bu Çay İle Aç Kalmadan Zayıflayın!

İşte klişe haline gelmiş püsküllü yalanlardan bir tanesi de budur. Dünyada hiç bir çay tek başına sizi asla zayıflatmaz. Bu tarz bitkisel çaylar diyet ve egzersiz programınıza ek olarak kullanabileceğiniz yardımcı ürünlerdir. Bu umut tacirlerinin esas amaçları sizin sırtınızdan hızlıca para kazanarak ortalardan kaybolmaktan başka bir şey değildir.

Yalan 3 : Bilmem Ne Diyeti İle Ayda 10 Kilo Verin!

Bu tarz diyetler  genellikle tek tip beslenmeye dayalı diyet listeleridir.  Bu tarz diyetler ancak hekimlerin gerekli gördüğü durumlarda belki tek tip beslenilmesi gereken dönemlerde kullanılabilir. Fakat burada sebze ve meyveleri tek başına tüketerek kilo verdirme olayı kesinlikle baştan sona yanlıştır. Lahana nın yüksek troid hastaları tarafından tüketilmemesi gerekli olan bir sebze olduğu, patates içerdiği yüksek orandaki nişasta ile bazı kişilerde ciddi sorunlar yaratılacağı düşünülürken nasıl kilo verdireceği de düşünülmelidir. Bu tarz besinlerin diyetin bir parçası olması gerekmektedir. Tek başlarına asla kilo ver diremezler. Peki bu diyetler nereden çıkıyor derseniz sitelerine giriş oranları yükselsin diye tamamen uydurma olarak ortaya çıkan diyetlerdir bir çoğu.

Kendinize söylediğiniz bazı yalanları da sizler için araştırdık ve bunlara gerekli cevapları da hazırladık!

Diyet yapmaya vaktim yok

Peki arkadaşlarınız ile uzun saatlerce muhabbet etmek için harcadığınız zaman da bir vakit değilmi dir. Herksin diyet yapmaya bir vakti muhakkak vardır.

Su İçsem Yarıyor!

En sık kullanılan cümlelerden biridir. Su ancak yağ yakmanızı ve açlığı ertelemenize yaramaktadır. Acaba düşündünüz mü günde kaç bardak su içiyorsunuz. Su kilo asla yapmaz.

Metabolizmam çok yavaş!

Bol bol oturup hareket etmeden yemek yerseniz, Hiç bir şekilde yürümezseniz, sabah kahvaltı yapmaz iseniz ve su içmezseniz metabolizmanız ne yapsın elbette hızlı çalışmayacaktır.

Bu tarz bahaneler ile sağlığınızı tehlikeye atan kilolarınızdan korkmadan, yılmadan isterseniz diyetisyen kontrolünde Form Beslenme adrese teslim diyet yemekleri ile kilo vermenin rahatına sahip olabilirsiniz. Zayıflamak isterken kandırılmayın ve sağlıklı kilo vermenin huzurunu yaşayın.

evde ek iş