info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflamak İsteyenlere 7 Altın Öneri

Zayıflamak isteyenlere 7 altın öneri ile diyet yapmak artık çok kolay olacaktır.

Diyet yapmak ve zayıflamak İnternet de yazdığı kadar kolay değildir. Gerçek bir irade ve sabır gerekmektedir. Zayıflama adı altında satılan çay, alet ve ilaçların hiç bir işe yaramadığını daha önceki yazılarımızda açıklamıştır. Sağlıklı ve düzenli bir beslenme programı ile bazı değişiklik ve öneriler daha kolay hale getirmek mümkündür.

Zayıflamak İsteyenlere 7 Altın Öneri

Zayıflama sürecinde tartıya her çıktığınızda verdiğiniz kilolar, Eski kıyafetlerin size oldukça geniş gelmesi kilo verme sürecinde size motivasyon sağlayacak ve kilo verme hızlanacaktır. ideal kilonuza kavuştunuz ve diyet programınız bitti fakat daha zor olan verilen kiloyu koruma sürecine girdik. Verilen kilonun tekrar alınmaması ve diyeti kolaylaştırmak için yapılması gereken 7 altın öneriyi sizlerle paylaşarak kilo verme dönemini daha rahat geçirmenizi sağla cağız.

Kilo Verme Amacınız

Bir kaç sene önce aldığınız elbisenin içine giremeyince kilo vermek isteyenlerden misiniz yoksa fazla kilolarınız ile birlikte hayatınıza yerleşen sağlık sorunlarınız için mi zayıflamak istiyorsunuz öncelikle bu konuyu kafanızda netleştirip beyninize bu konu ile ilgili yönergeler yerleştirin. Fazla kiloların neden olduğu ciddi rahatsızlıkları araştırmak diyet yaparken işinizi daha fazla kolaylaştıracaktır. Neden sonuç ilişkisi içerisinde yapılan diyetler daha sağlıklıdır.

Hedefleriniz Ulaşılabilir Olsun

Haftada 5 kilo verdiren diyet başlığı adı altında gördüğünüz  hiç bir listeyi uygulamayın. Haftada beş kilo verdiren diyet listesi şok diyet dediğimiz insan sağlığını ciddi anlamda etkileyecek olan diyetlerdir. Kilo verme süresinde ilk 6 ay içerisinde fazla kilonun % 10 unun verilmesi planlanır. Bu sağlıklı kilo verme sürecidir. Fazla kilolarınızı belirledikten sonra ani kilo kayıplarından kaçınacak ve tek tip beslenme yöntemi ile beslenmeyerek yavaş ama kalıcı kilo vermeyi hedefleyecek olmanız bu süreci daha mutlu geçirmenizi etkileyecektir.

Fazla Kalorili Besinleri Belirleyin

TV izlerken yada bilgisayar başında bir şeyler yemek zaten oldukça sağlıksız bir beslenme şeklidir. Ne yediğinizi ve ne kadar yediğinizi kontrol edemeden fazla kalorileri vücudunuza almış olursunuz. Farkında olmadan stresli durumlarda bile yediğiniz her yiyecek size kalori olarak geri dönebilir. Özellikle tv reklamlarında yayınlanan o eşsiz lezzete sahip besinler sizi bunları tüketmeye sevk edeceğinden bu konuda biraz daha dikkatli olmanız gerekmektedir.

Size Özel Diyet Programı

Kulaktan dolma kimin kullandığı belli olmayan popüler diyet adı altında yayınlanan hiç bir diyeti uygulamayın. Diyet kişiye özel hazırlanan bir programdır. Yaş, cinsiyet, kilo miktarı, yaşam tarzı, beslenme alışkanlığı , kan değerleriniz gibi birçok size özel olması gereken konular iyice araştırılıp daha sonra diyetisyen kontrolünde uygun bir liste ile başlanması gerekmektedir.

Psikolojik Olarak Rahatlayın

Senenin yarısını diyet yaparak ve her defasında başarısız olarak geçiriyorsanız düşünce yapınızı değiştirin çok hızlı kilo vermeliyim bu sefer kesin başaracağım tarzında ki düşünceler sizi başarısızlığa iten durumlardır. Bunun için sakin panik yapmadan sağlıklı kilo vermenin vermiş olduğu huzuru ile kalıcı kilo vererek fazlalıklarınızdan kurtulun.

Hareketli Yaşama Geçiş Yapın

Hareketli bir yaşam demek ağır spor egzersizleri değildir. Örneğin masa başı bir işe sahipseniz işe arabanız ile gelmeyin yakın bir mesele ise yürüyerek yada ulaşım araçlarından 1 durak önce inerek günde en az 30 dk yürüyün. Asansör yerine merdiven kullanın ofis içinde her yirmi dakikada kalkıp yürüyün bu önerileri alışkanlık halinize getirdiğinizde kilo vermek daha kolay olacaktır.

Küçük Değişimlerden Korkmayın

Zayıflamak isterken kilolarınızdan bir anca kurtulmayı hedeflemeyin. Ara öğünleri asla atlamayın. Bol su tüketimine dikkat edin. Diyetinizden ne olursa olsun asla vazgeçmeyin.

evde ek iş