info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflamak istiyorum

ZAYIFLAMAK İÇİN BEKLEMEYİN

Zayıflamak isteyen kişiler birkaç altın kurala uyduklarında son derece başarılı sonuçlara ulaşabilirler. İdeal kilosunu yakalamak isteyen ve zayıflamak istiyorum diyen bir kişinin öncelikle yeme içme alışkanlığını değiştirmesi gerekmektedir. Günün her saati yemek yeme ihtiyacı duyan bir kişi bu zaafını kontrol altında tutmalıdır. Bu durum ilk başlarda zor gelebilir ancak ilk iki hafta düzene sokulan beslenme alışkanlığı, sonraki zamanlarda daha kolay yerine getirilecektir. Arzu ettiğiniz kilo seviyesine düşmenin en önemli kuralı atıştıracağınız yiyeceklerde aşırı tuzlu, şekerli ve yağlı besinlerden uzak durmanızdır. Rafine gıdalar arasına giren bu yiyecekler kalp ve damar sağlığını bozan etkilere sebep olacak katkı maddeleri içermektedirler.

Özellikle bel bölgesinde aşırı yağlanmaya sahip olan kişiler günlük porsiyonlarını küçültmeli ve bu porsiyonlarda protein ağırlıklı besin maddeleri bulundurmalıdırlar. Zayıflamak istiyorum diyen bir kişi zararlı karbonhidrat içeren beyaz unlu gıdalardan da uzak durmalıdır. Esmer un ve tahıl unlu gıdalar, yulaf ve yulaf kepeği içeren gıdalar lif kaynağı olduğu için zayıflama sürecinde mutlaka tüketilmelidir. Bu tarz gıdalar vücudun yorgun düşmesini önler ve diyet yapan kişilere doyma hissi vererek mutlu olmalarını sağlamaktadırlar. Özellikle ara öğünlerde lifli besinlerin tüketilmesi son derece faydalı olacaktır. Bununla birlikte yine günde 2,5 ya da 3 litre su içmek de zayıflamaya yardımcı olan en önemli faktörlerdendir. Sıvı tüketimi mutlaka yapılmalıdır.

Zayıflamak önce beyinde bitmektedir. Bir kişinin sosyal hayatında ya da iş hayatında mutlu olması, aşırı kiloların ve fazla yağların verilmesinden geçmektedir. Zayıflamak istiyorum diyen bir kişi öncelikle ideal kilosunu bilmelidir. Bu kiloyu öğrenmek son derece kolay ve hızlıdır. Günümüzde internet sitelerinde ideal kilo hesaplaması yapmak birkaç saniyede gerçekleşmektedir. İdeal kilo bulunduktan sonra kendinize kısa vadeli örneğin haftada 1 kilo verme yöntemi uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Haftada 1 ya da 1,5 kilo vermek oldukça idealdir. Sağlıklı bir beslenme programı ve düzenli yapılan bir egzersizle ideal kilo seviyesine inilebilir. Bunun haricinde daha yüksek miktarda kilo verimi için mutlaka bir diyetisyenden destek alınmalı ve direktifleri doğrultusunda hareket edilmelidir.

Mutlaka bir diyetisyen yardımı almanız gerekmektedir.

evde ek iş