info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflarken nelere dikkat etmeliyiz?

ZAYIFLARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Zayıflamanın iki altın kuralı olduğu artık herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Diyet yapmak ve hareket etmek bu kuralların ana başlıklarıdır. Zayıflarken nelere dikkate etmeliyiz diye soran kişiler öncelikle bu iki ana başlık hakkında disiplinli olmalıdırlar. Yağ kitle endeksi hesaplamadan kendi başınıza diyet listesi yapmak her zaman yararlı olmayabilir. İdeal kilonuzu hesaplayın ve bu kiloya sahip olmak için 5 ya da daha altında bir kilo vermek ihtiyacındaysanız o zaman ekmeği, şekeri ve yağlı besinleri kısarak ve haftada 3 gün tempolu yürüyüş yaparak kısa bir sürede ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Günde en az 6 ve 8 bardak su içmeyi de unutmamalısınız.

Bazı durumlarda ideal kilonuza ulaşmak daha zaman alıcı olabilir. Özellikle 9-10 kilo fazlanız varsa ve birçok kişi gibi siz de zayıflarken nelere dikkate etmeliyiz diye soruyorsanız, işinde uzman bir diyetisyene başvurmanız sizin için çok daha yararlı olabilir. Diyet süreciniz daha sağlıklı ve disiplinli işleyecektir. Diyetisyen sizleri motive eder ve diyet yaparken daha birçok ipucu hakkında bilgi verir. Ayrıca belli aralıklarla ölçümünüz yapılır ve diyetinizin başarı seviyesi hakkında yakından ilgilenilir. İdeal kilonuza ulaşmak için verilecek her türlü kurala uymanız gerekmektedir. Bu şekilde çok daha hızlı bir şekilde başarıya ulaşabilir ve verdiğiniz kiloyu geri almadan formunuzu korumayı başarabilirsiniz.

Zayıflarken yediğinize içtiğinize dikkat ettiğiniz kadar kilo vermenizi hızlandıracak hareketlere de günlük hayatınızda yer vermelisiniz. Zayıflarken nelere dikkat etmeliyiz diye soran kişilere verilecek en sağlıklı yanıtlardan biri de bol bol hareket etmek olacaktır. Haftada 3 ya da 4 gün egzersiz yapmadan sağlıklı kilo vermeyi aklınızdan çıkarmalısınız. Hareket etmek kaslarınızı güçlendirir, güçlü kaslar sıkı bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Bununla birlikte hareket etmediğiniz takdirde verilen kiloları çok daha kolay bir şekilde geri almanız da mümkündür. Zayıflarken açlık krizlerine yakalanmamak için bolca hareket etmeli, bahçe işleri ile uğraşmalı, markete giderken yürümeyi, asansöre binmektense, merdiven inip çıkmayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Psikolojik sağlığınız için de bolca dans etmeniz son derece sağlıklı olacaktır.

evde ek iş