info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflatan bitki çayları

EN ÇOK ZAYIFLATAN ÇAYLAR

Tabiat ananın sunduğu bitkiler sayesinde son derece yararlı çaylar yapılmaktadır. Sağlığa olan faydaları saymakla bitmeyecek olan bu bitkiler aynı zamanda zayıflama yöntemleri arasında da bulunmaktadırlar. Bu çaylar elbette tek başına uygulandığında kilo verdirmezler. Doğru beslenme programı ve düzenli egzersiz yanında zayıflamaya destek olurlar. Buna ek olarak her bitki zayıflamaya yardımcı olmaz. Zayıflatan bitki çayları arasında en çok bilineni elbette yeşil çaydır. Hepimizin bildiği ve denediği bir çay türü olan yeşil çay günde iki fincan tüketilebilir. Bitki çayı tüketiminde hazır paketlerden çok aktardan alınan yapraklı çayların tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte çayınıza şeker atmanız bitki çayının etkisini giderebilir.

Bitki çayları kışın sıcak yazın da soğuk olarak tüketilebilir. Önemli olan içeriklerini bildiğiniz bitki çaylarını tüketmenizdir. Zayıflatan bitki çayları arasında bir diğer isim de Mate çayıdır. Mate çayı içeriğindeki bileşenler kahvedeki kafein etkisini gösterirler. Elbette bu yararlı bir kafein türü olmaktadır. Metabolizma bu etki sayesinde hızlanır, vücut ısısı yükselir ve vücutta oluşan bu reaksiyon yağ yakmayı hızlandırır. Öğün arası tüketildiğinde de Mate çayının tok tutma özelliği vardır. Bir diğer çay çeşidi olan tarçın çayı da özellikle şeker dengesini sağlamakta ve tatlı krizine yakalanan birçok kişinin kurtarıcısı olmaktadır. Çubuk tarçın kullanılarak hazırlanan bu çay türü aynı zamanda iştahı bastırır ve kolesterolü dengeler.

Zayıflama çayları son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Önemli olan sağlık durumunuza uymayan hiçbir bitki çayını doktorunuza danışmadan kullanmamanız gerektiğidir. Bazı bitkilerin bünye üzerinde laksatif etkileri bulunmaktadır. Zayıflatan bitki çayları arasına maydanoz da sokulmaktadır ancak maydanozun yağ yakma gibi bir özelliği yoktur. Bununla birlikte idrar söktürücü bir etkisi olduğu için ödem atmaya yardımcı olur ve uzmanlar tarafından da tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Zencefil çayı da zayıflama çayları arasında görülür. Bunun sebebi özellikle toz zencefilin vücut ısısını arttıran bir özelliğe sahip olduğudur. Zencefil çayı alımı sırasında vücut ısısı yükselir ve metabolizma ister istemez çalışmaya başlar. Bitki çaylarına 1 çay kaşığı bal eklenmesinin sakıncası yoktur.

evde ek iş