info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflatan çaylar

YAĞ YAKICI ÇAYLAR

Zayıflamaya karar verdiğinizde beslenme şeklinizi değiştirip, hayatınızda spora yer açarsınız. Kilo verme sürecinin vazgeçilmezi elbette yağ yakan bitki çaylarıdır. Sağlığı korumak, sağlıklı kalmak için tüketilen bitkiler, aynı zamanda sağlıklı ve kolay zayıflamaya da yardımcı olur. Bitkisel çaylar ile cilt canlılık ve tazelik kazanırken, zihnimiz dinlenerek pozitif düşünce üretir. Zayıflatan çaylar ile sadece vücuttaki yağlar yakılmaz, vücudumuzda ters giden ne varsa düzene girer. Bitki çayları hastalıklara karşı korurken, mevcut olan hastalıklarında iyileşmesine yardım eder.

Zayıflatan Çaylar

Vücutta yağları yakan bitkileri zayıflamak amacıyla kullanabilirsiniz. Zayıflatan çaylar ile göbek, basen yağlarından ve kitlesel kilolardan sağlığınıza zarar vermeden kurtulabilirsiniz. Bitki çayları su kaynadıktan sonra içerisine atılarak demlenir. Su ile birlikte kaynatılmaz.

Yeşil Çay: İçerisinde bulunan kateşin sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve yağların yakılmasının oranı artar. Kilo verme sürecinde, kısa sürede yeşil çayın etkisini görebilirsiniz. Günlük 3-5 fincan yeşil çay içildiğinde, vücuttaki 80-100 kalorinin yakılması sağlanır.

Hindiba Çayı: Hazmı kolaylaştıran hindiba çayı, vücuttaki asitlerin atılmasını ve metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlar. İştahı keser ve yemek yeme ihtiyacı hissetmezsiniz.

Karanfilli Papatya Çayı: Papatya sakinleştirici bir etkiye sahip olmakla birlikte, vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı bir bitkidir. Karanfil ile birlikte hazırlanan papatya çayı sindirimi düzenler, şişkinliği alır.

Rezene Çayı: Sindirimi düzenleyen bitkilerin başında gelen rezene, zayıflama diyetlerinin vazgeçilmezidir. Metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır.

Biberiye Çayı: Yeşil ıtırlı bir bitki olan biberiye; hazımsızlığı giderir, kan dolaşımını hızlandırır ve toksinlerin atılmasını sağlayarak zayıflamaya yardımcı olur.

Funda Yaprağı Çayı: Funda yaprakları sıcak su ile demlenip, yemeklerden sonra içildiğinde yağların yakılmasını sağlar. Aynı zamanda iyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar söktürücüdür.

Elma Kabuğu Çayı: Elma kabuğunun içerisinde bulunan flavonoidler yağ yakma etkisine sahiptir. Vücudun yağlarını parçalar ve vücudu sıkılaştırır.

Tarçınlı Zencefil Çayı: Tarçın insülin dengesini sağlarken, zencefil hormon salgılarını uyarır. Tarçınlı zencefil çayı içildiğinde tokluk hissi verir.

Zayıflatan çaylar sayesinde kilo verme süreniz hızlanır ve yağlarınızı yakmanız kolaylaştır. Sporla birlikte zayıflama çayına devam etmeniz gerekir. Zayıflama çayınızı yemeklerden önce ve sonra gün içinde şekersiz olarak tüketmelisiniz.

evde ek iş