info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflatan dans

DANS EDEREK ZAYIFLAYIN

Kilo vermenin ana şartlarından olan hareket etmek ille spor yapmak değildir. Siz gün içinde rutin hareket temponuzu bıraktığınız ve nabzınızı hızlandırdığınız sürece diyet listesi yanında ekstra zayıflamış olursunuz. Zayıflatan dans yöntemi olarak hem eğlenceli hem de oldukça hareketli birkaç dans mevcuttur. Burada asıl amaç vücudun hemen her noktasını hareket ettireceğiniz dans türlerini uygulamaktır. Tango da çok güzel bir danstır ancak bölgesel yağlarınızdan hızlı kurtulabilmeniz için bundan daha hareketli bir dans türüne ihtiyacınız olacaktır. Bu konu hakkında oldukça kaliteli hizmetler veren dans kursları faaliyet göstermektedir. Elbette siz dans etmek için bir dans kursuna yazılmak zorunda değilsiniz.

Dans etmenin insan sağlığı üzerinde birçok olumlu etkisi tespit edilmiştir. Uzun yıllardır bilinen bir gerçek olarak dans etmek her şeyden önce insanları birbirine yakınlaştırır, sosyalleştirir ve daha mutlu bir gün geçirmenizi sağlar. Zayıflatan dans ise, bir insanı iki kere mutlu eder. Aynı anda hem mutlu olup hem de kilo verdiğiniz başka bir aktivite daha zor bulunmaktadır. Oryantal en iyi zayıflatan dans türlerinden biridir. Özellikle karın bölgesindeki yağlanmayı önler ve belinizin daha ince bir görünüm kazanmasını sağlar. Bacaklar ve sırt için de oryantal son derece faydalı bir dans türüdür. Avrupa’da faaliyet gösteren birçok fitness merkezinin bile dans sınıflarında oryantal dansı ile ter atılmaktadır.

En hareketli dans türlerinden biri de son yıllarda zayıflatan dans olarak da oldukça popüler bir hale gelen zumba dersidir. Bir ders boyunca yaklaşık olarak 700 kalori yakılan zumba dersinde bol sayıda adım atıyor ve metabolizmanızı hızlandırıyorsunuz. Stres atıcı bir özelliğe de sahip olan zumba dersi aynı zamanda ritim duygusunu da geliştirmektedir. Bunlara ek olarak step yapmak da oldukça sağlıklı ve yağ yakıcı bir dans türüdür. Özellikle yüksek müzik eşliğinde yapılan tempolu bir step sayesinde 1 haftada sıkılaştığınızı göreceksiniz. Son zamanların en moda zayıflama danslarından biri de Tae-Bo dansıdır. Müzik eşliğinde yapılan ve karşınızda bir rakip olmadan yapacağınız tekme ve yumruk hareketleri sayesinde stres atıp zayıflayabilirsiniz.

evde ek iş