info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflatan elma çayı tarifi

SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İÇİN ELMA ÇAYI

Sağlığa son derece faydası olan elma, metabolizmayı hızlandırıcı meyveler arasındadır. Kitlesel yağları erittiği ve hazımsızlığa iyi geldiği için diyetlerin ve sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez meyveleri arasındadır. Elma kadar, elmanın kabukları ve çekirdekleri de vitamin ve mineral deposudur. Bu yüzden elmayı kabukları ile yemek gerekir. Elmayı sıcak su ile kaynatarak elde edilen zayıflatan elma çayı tarifi ile kolaylıkla fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Elma çayı, zayıflama çayları arasında son derece önemli bir yere sahiptir.

Elma çayı hem kilo vermenizi hızlandırır, hem sağlığınıza kavuşmanızı sağlar. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için günlük olarak yemeklerden sonra içilen elma çayı, metabolizmayı son derece hızlandırır ve vücudun sıkılaşmasına yardımcı olur. Zayıflamak isteyenlerin içecekleri zayıflatan elma çayı tarifi için; 1 adet elma, 1 adet limon, 4-5 adet karanfil ve kabuk tarçın gerekiyor. Elmayı kabuklarını soymadan ve çekirdeklerini ayırmadan 4-5 parçaya bölün, aynı şekilde limonu da kabukları ile bölün ve su ekleyip kaynamaya bırakın. Elma ve limon kaynadıktan sonra ateşten alın. Çayınızın içerisine karanfil ve tarçın ekleyin. Gün içerisinde yemeklerden önce ve sonra soğuk olarak ya da sıcak olarak tüketebilirsiniz. Zayıflatıcı özelliğinin yanında ödem attırıcı etkiye de sahip olan elma çayı sade olarak da demlenebilir. 5 adet elmayı parçalara bölerek çaydanlığınızda bir süre kaynattıktan sonra biraz elma çayı ardından sıcak su ekleyerek de tüketebilirsiniz. Elma çayı tamamen doğal olduğu için vücuda hiçbir zararı olmaz. Diğer kimyasal zayıflama çayları gibi karaciğer ve böbrekleri yormaz. Zayıflatırken diğer organlar ve beden hiçbir zarar görmez.

Hoş bir kokuya sahip elma çayı, kışın özellikle soğuk havalarda içildiğinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca elmanın kabuğunda bulunan ursolik asit kitlesel yağları yakmayı hızlandırır ve kas kütlesinin artmasını sağlar. Zayıflarken güçsüzleşen bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmek ve yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırmak için elma çayını gün içinde sıklıkla içebilirsiniz. Zayıflatan elma çayı tarifi hem lezzetli, hem tatlı ve içimi son derece zevklidir. Ekstra olarak şeker kullanmaya ihtiyaç duyulmaz. Bu yüzden diğer bitki çaylarının içerisine birkaç elma kabuğu atabilirsiniz. Böylelikle daha aromatik bir kokuya sahip olmasını ve lezzetli olmasını sağlarsınız.

evde ek iş