info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflatan gıdalar

İnsanı Zayıflatan Gıdalar

Zayıflamak için kesinlikle ama kesinlikle az yemek yenilmelidir. Az yemek için de şart olan şey acıkmamaktır. Acıkmamak için tok tutacak, uzun süre toklu hissi verecek, bununla birlikte enerjinizi koruyacak gıdalar tüketmelisiniz. Sağlıklı beslenmenin yolu az ama sık yemekten geçer. Et de tüketilmeli sebze de yenilmelidir. Önemli olan bu besinlerin ne miktarda tüketildiğidir. Gün boyu yakılan fazla vücuda alınan gıda kilo yapar. Zayıflamak için fazla enerji harcamalı, yemeği az yemelisiniz. Kısacası boğazınıza hakim olmalısınız.

Beyaz ekmek herkesin zannettiği gibi tok tutmaz, aksine acıktırır. Cipsler, çerezler, hazır yemek ve gıdalar ile her türlü meşrubat size kısa süre tok tutacaktır. Acıkmak ve sürekli yemek yemek istemiyorsak bu gıdalardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Zayıflatan gıdalar Nelerdir

Yoğurt, peynir ve süt zayıflatıcı özelliktedir. Az yağlı süt ve süt ürünlerini tüketmeniz yağlarınızı eritecektir. Ayrıca gece yenilen yemek de göbek yapacaktır. Göbeğinizi eritmek istiyorsanız akşam saat 20:00’den sonra kesinlikle ama kesinlikle hiçbir şey yemeyin.

Protein ağırlıklı kahvaltı sizi gün içerisinde daha az acıktıracak ve böylece günde 267 kalori daha az alacaksınız. Sabahları 2 tane yumurta ve üzerine marmelat sürülmüş 2 dilim ekmek yemek sizi daha çok tok tutacaktır.

Canınız bir şeyler yemek istediği vakit örneğin merdiven inip çıkın yani vücudunuzu yorun. Gıdaları gözünüzden önünden uzaklaştırın. Yorulduğunuz zaman en sevdiğiniz yiyecek bile olsa yemek istemeyeceksiniz. Su için ve açlık hissiniz kısa süre de olsa yatışsın.

Uykunuzu iyi alın. Bir şeyler tüketerek rahatlamak yerine mümkün olduğu kadar uyuyun. Uykunun insanları acıktırmadığı ve acıkma hissini de ortadan kaldırdığı kanıtlanmıştır.

Yemekten farklı şeyleri aklınıza getirin. Bilim adamları, yemeğin kokusuyla ağızda olmasının beyinde aynı etkiyi yarattığını fark etmiştir. Canınız bir şeyler yemek istediği zaman yiyeceği sadece koklayın.

Dolu bir tabak yemekle asla ama asla kendinizi denemeyin. Daha çok yiyecek olması demek daha fazla yemeniz anlamına gelecektir. Eğer yemeğinizi dışarıda yiyeceksiniz garsondan yemeğinizi getirmeden evvel yemeğinizin yarısını evinize götürmek için paket yaptırmasını rica edin.

Yemeğinizi  karanlık ortamlarda yemeyin. Loş bir ortamda yemek yediğiniz zaman daha fazla yemek yediğinizi fark edeceksiniz. Aydınlık ortamlarda etrafınızdaki kişilere bakın ve iştahınızı kontrol edin.

Yemek yerken arkadaşlarınızla sohbet edin. Keyifli bir arkadaşınızla geçirdiğiniz güzel anlar hoş sohbet yemeğe daha az zaman ayırmanızı sağlayacaktır. Bu süre boyunca da tabağınızdaki yemekler duracaktır.

Yemeği mutlaka oturarak yiyin. Oturarak hafif bir şeyler yediğiniz takdirde, alacağınız kalorinin azaldığını göreceksiniz.

Sadece çorba içerek bile açlık hissinizi yatıştırabilirsiniz. En yoğun sebze çorbası yaklaşık 130 kaloriye denk gelmektedir.

İştahınızı hafifletmek için ufak bisküviler, peynir, şekerleme, kuru yemiş gibi yiyecekleri belirli bir miktarda yiyin.

evde ek iş