info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflatan içecekler

ZAYIFLAMAYA YARDIMCI OLAN İÇECEKLER

Birtakım içeceklerin zayıflamaya destek olduğu ve zayıflama sürecini hızlandırdığı gözlemlenmiştir. Bu içecekler karışım halinde değil doğal halde içilirse, daha etkili ve sağlıklı olmaktadırlar. İçeriklerindeki vitamin ve mineraller yönünden de oldukça faydalı olan zayıflatan içecekler son derece kolay bulunabilecek gıdalardır. Bunlardan ilki yağsız süttür. Kalsiyum oranı oldukça yüksek olan yağsız sütü hem içebilir hem de kendinize tatlandırıcılı bir puding yapabilirsiniz. Her sabah 1 bardak yağsız süt içmek son derece faydalıdır. Yeşil çay da artık her yerde bulunabilen bir çay türüdür ve yağ yakıcı özelliği ile bilinmektedir. Uzak Doğuluların binlerce yıldır kullandığı yeşil çay özellikle son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler bir çay kategorisine girmiştir.

Metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakma özelliği ile bilinen kahve de zayıflatan içecekler arasındadır. Günde iki fincan sade kahve tüketmek hem tok tutmakta hem de içeriğindeki bileşenlerle enerji verip yağ yakmaktadır. Özellikle egzersiz öncesi kahve tüketimi yapılması önerilmektedir. Elbette kahvenin dozunu da iyi ayarlamak gereklidir, çarpıntısı olanlar için kahve tüketimi sınırlı sayıda tavsiye edilmektedir. Sabahları bir bardak limonlu su içimi de yağ yakmak için kullanılmaktadır. Bazı araştırmalara göre limonlu su yağ yakmaz ancak bağırsakları yumuşatır ve toksin atıcı özelliğe sahip olduğundan kesinlikle zararlı bir içecek değildir.

Greyfurt suyu ise, zayıflamak isteyenlere önerilen ve oldukça sağlıklı bir içecektir. Mucize meyve olarak bilinen greyfurt özellikle kış aylarında sıkça tüketilmeli ancak ilaç kullanımı ile birlikte içilmemelidir. Tarçınla hazırlanan basit bir çay ise, hem tatlı krizlerinin önüne geçer hem de şeker dengenizi ayarlar. Bir adet çubuk tarçın ve bir iki diş karanfille yapılan çay da zayıflatan içecekler arasındadır. Bunun haricinde elma sirkesinin de yağ yakıcı özelliği olduğu bazı araştırmalar tarafından gözlemlenmiştir. Ilık bir bardak suyun içine atılan birkaç damla elma sirkesi son derece faydalıdır. Buna ek olarak elma sirkesi bazı yemeklerin içine de konulur ve metabolizma hızlandırılır. Karpuz suyu ise, özellikle yaz ayları için hem tok tutucu hem de metabolizmayı harekete geçiricidir.

evde ek iş