info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zayıflatan meyveler

MEYVE YİYEREK KİLO VERİN

Diyet yaparken yediklerinize son derece dikkat etmeniz gerekir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için; hiçbir şey yememek değil, kalorisi yüksek ve metabolizmayı yavaşlatan gıdaları yememek gerekir. Diyet yaparken vücuda enerji veren ve kalorisi düşük meyveler tüketilir. Hem metabolizmayı hızlandırırken, hem yağ yakan zayıflatan meyveler yenilmelidir. Böylelikle sağlıklı kilo vermeyi sağlayabilirsiniz. Eğer vücudunuzun belli yerlerinde kitlesel yağlanmalar varsa, bölgesel zayıflamaya yardımcı olacak besinleri tüketmeniz gerekir. Bu gıdalar yağ yakıcı özellikleri sayesinde bel ve basen bölgelerinizdeki yağların erimesinde yardımcı olur.

Başlıca zayıflatan meyveler şunlardır;

Ahududu: Diyet yaparken özellikle kırmızı renkteki gıdaların tüketilmesine özen gösterilir. Çünkü diyet esasında güçsüz kalmamanız için enerji verirler ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olurlar. Ahududu obezite ile savaşır, kan dolaşımını hızlandırır. Zayıflamak isteyenler diyet listelerinde ahududuya yer vermelidir.

Karpuz: Yağ yakıcı özelliğe sahip olan karpuzun kalorisi son derece düşüktür. Özellikle diyetlerde ara öğünlerde karpuz tüketilmesi tavsiye edilir. Vücudun su ihtiyacını karşılayan karpuz, kan şekerini düzenler ve toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur.

Greyfurt: Son derece faydalı olan greyfurt, içerisinde yüksek miktarda C vitamini bulundurur. Hem iştah kesici özelliğe sahiptir, hem de metabolizma hızını arttırmaktadır.

Ananas: Diyet listelerinin vazgeçilmez meyveleri arasında olan ananasın içerisinde bulunan enzimler, vücuttaki bölgesel yağların yakılmasına yardımcı olur. Lifli bir gıda olduğu için tok tutar. Sindirim sisteminin hızlı çalışmasını sağlayarak, zayıflamaya yardımcı olur.

Kivi: C vitamini yüksek olmakla birlikte kolesterolü düşürücüdür. Diyetlerde ara öğünlerde yenildiğinde kan şekerini ayarlar ve yağ yakıcı besinler arasındadır.

Altın Çilek: Küçük bir meyve olmasına rağmen içerisinde bulunan lif ile kişiyi tok tutar. Yağ yakıcı özelliği ile günlük 5-10 adet tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olur.

Elma: Metabolizmayı hızlandıran ve sindirim sistemini temizleyen elma diyet listesinin vazgeçilmezidir. Elma sabahları aç karna tüketilmediğinde toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Zayıflatan meyveler diyet listenizde muhakkak yer almalıdır. Öğün aralarında ve yemeklerden önce yağ yakıcı meyveler yenilerek hem kan şekeri düzenlenir, hem kitlesel yağlar hızlı ve kolay şekilde yakılır. Fazla kilolarınızdan yağ yakıcı meyveleri tüketerek kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

evde ek iş