info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zencefil diyeti

Zencefil Diyeti

Zencefil diyeti; zencefil çayının içilmesi sayesinde vücuttaki yağ yakımının hızlı bir şekilde olduğu diyet şeklidir. Daha hızlı kilo verildiğini ispatlayan bilimsel bir araştırma bulunmamakla birlikte zencefil çayını içerek diyet yaptığını söyleyip daha kolay kilo verildiğini iddia edenler bulunmaktadır. Zencefil konusunda yapılan başka bir araştırma ışığında, bitki kan şekerini düşürdüğü için, iştahın azalmasına neden olduğu tespit edilmiştir. Araştırmalar zencefil diyetinin vücuda olan yararını destekler şekildedir. Bu diyetle birlikte, zencefil tüketen insanlarda doyma süresinin arttığı görülmüştür.

Zencefil diyetinde limon da kullanılırsa, daha kolay kilo verildiği görülmüştür. Üstelik zencefil ile hazırlanan çay daha rahat içilir bu sayede. Çayın içine ilave edilen limon, diyetin yağ eritici özelliği artı yönde katlar.

Peki bu diyet nasıl yapılır?

Öncelikle kaynamış 1 litre suyun içine, 1 yemek kaşığı toz zencefil ilave edilir. İstenilirse zencefiln tazesi de konulabilir. Bu karışımı en fazla 2 dakika boyunca kaynatın. Daha fazla kaynatılırsa, çaydaki  yararlı maddeler etkisini kaybedecek, tadı da acı olacaktır. Bu süre sonunda çayı kenara alarak süzün. İçilebilecek kıvama gelince içerisine 3-4 damla limon suyu katın. Fakat burada taze limon suyu tercihiniz olsun. Hazır limon sularının hiçbir etkisi oktur.

Zencefil diyeti için hazırladığınız çayı her öğün yemeklerden önce içmeniz gerekmektedir. Tadı fazla hoşunuza gitmeyecektir. Diyet için hazırlanan bu çaya bal gibi doğal tatlandırıcılar ilave etmekten kaçının. İsterseniz küçük fincanla çayınız içmeyi deneyin. Çayı gün içerisinde zamanla ayırarak için. Vücudunuzdaki etkisi uzun süreli olsun. Zencefil diyetine arzu ettiğiniz kadar yani hedeflediğiniz kiloya inene kadar devam edin. Tabi ki diyet yaparken yenilenen besinlere de dikkat edilmelidir. Bu sayede kilolar daha çabuk verilir. Vücudunuzdan su kaybetmeden, yağları eritmiş olursunuz. Sağlıklı bir zayıflamanın altına imza atarsınız.

Ancak kilo verirken aldığınız kaloriden fazlasını almayın. Bu şekilde zencefil diyeti yaparak, bir yandan da besinlere saldırırsanız, çok fazla yemek yerseniz sadece sindiriminizin daha kolay olmasına destek vermiş olursunuz. Zencefil diyetinin hedefine varması için, dengeli beslenin ve egzersiz yapın.

evde ek iş