info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Zencefil yağ yakar mı?

Metabolizmayı hızlandıran besinler arasında yer alan zencefil, yaş ve kuru olarak tüketilebilen son derece faydalı bir bitkidir. Aynı zamanda birçok hastalığın tedavisinde kullanılan mucizevi bir ilaçtır. Kilo vermek isteyenler ve kitlesel yağlarını eriterek forma girmek isteyenler zencefil tüketmelidir. Çünkü zencefil yağ yakar ve bağırsakların çalışmasına yardımcı olarak metabolizmayı hızlandırır.

ZENCEFİL İLE KİLOLARINIZDAN KURTULUN

Zencefil vitamin ve mineral bakımından zengin bir besindir. İçerisinde B, C ve E vitaminlerini barındırır. Demir, kalsiyum, fosfor, çinko, bakır, potasyum minerallerini bulundurur. Günlük bir kaşık toz zencefil sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Kabızlık ve ishali önler. Boğaz ağrılarına ve öksürüğe iyi gelir. Vücudun ısınmasına yardımcı olur. Bu özelliği sebebiyle zencefil yağ yakar ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Hem vücuttan toksinleri atar, hem enerji verir. Diyet esnasında ve egzersiz sonrasında kendinizi halsiz ve bitkin hissetmemenizi sağlar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Vücudumuzdaki kortizon hormonunun fazla salgılanması sonucu bel ve karın bölgesinde kitlesel yağlanmalar oluşur. Zencefil kortizon hormonunu dengeler ve yağlanmayı önler. Zencefil üzerinde yapılan araştırmalarda, zencefilin içerisinde bulunan gingerol maddesi, kolon ve yumurtalık kanser hücrelerinin küçülmesini sağlamaktadır. Zencefil günlük olarak tüketildiğinde kansere neden olan hücrelerin çoğalmasını engellemekte ve tümör hücrelerini küçültmektedir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için kullanacağınız zencefil iltihap önleyici ve ödem attırıcı bir bitkidir. İltihapları önlerken, diyabet ve astım hastalığına karşı sizi koruyacaktır. Zencefilin içerisinde kafein yoktur ama zencefil çay olarak tüketildiğinde kafein etkisi oluşturur ve vücuda enerji verir. Bu yüzden egzersiz öncesi ve sonrasında zencefil yemek size hem enerji verecek, hem de halsizliğinizi giderecektir.

Özellikle baharat olarak yemeklerde kullanıldığında son derece lezzet verir. Sıcak su ile demlenildiğinde, bir numaralı zayıflama çayına dönüşür. Taze zencefil ya da toz zencefil, çay olarak aç karına yahut yemeklerden sonra tüketildiğinde metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur, bağırsakları hızlandırır, vücudun bölgesel olarak incelmesini sağlar. Forma girmek istiyorsanız, diyet ile fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız muhakkak diyet listenizde zencefile yer vermeniz gerekir. Zencefil yağ yakar ve ter ile yakılan yağların atılmasına yardımcı olur.

evde ek iş